26 مهر 1400
مرکز رصد تروریست حقیقی

در طی قرن های اخیر تمام تلاش غربي‌ها براي تقسيم جهان اسلام به دولت‌ها و ملت‌هاي کوچک و سپس اختلاف‌افکني بين آنها بوده است که با حرکت مردم نطقه ناکام مانده است.

پس اقتدار مورد نظر جمهوری اسلامی ایران علاوه بر جنبه های عمومی از ویژگی های منحصر به فرد برخوردار است که امام و رهبری همواره از ابتدای انقلاب تا کنون بر آنها تاکید داشته اند.

ایران از جمله کشورهایی است که توانسته در دو دهه اخیر نه تنها امنیت ملی خود را حفظ کند بلکه الگوی مناسبی برای سایر کشورها بالاخص کشورهای مسلمان در مقوله های امنیتی می باشد.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم، شبکه های ماهواره ای فارسی زبان وابسته به سرویس های جاسوسی بیگانه همواره در طی سال های اخیر هجمه گسترده و سازمان یافته ای را بر علیه کلیت نظام جمهوری اسلامی ایران شکل داده اند.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم،رسانه‌ها در گزاره های مختلف امنیتی همچون امنیت ذهنی و عینی ، امنیت فردی و عمومی ، امنیت ملی و فراملی و... تأثیرگذارند.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم،در بیداری اسلامی یکی از گزاره های عمده ای که مغفول ماند توجه به ابعاد مختلف امنیت چه در مفهوم علمی و چه در مفهوم اسلامی از دیده جریان های انقلابی بود.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس سنای ایالات متحده در خصوص روش های بازجویی و شکنجه سیا واکنش های مختلفی را در داخل این کشور و سایر کشورهای جهان بر انگیخت. این گزارش تکان دهنده نشان داد که این سازمان با چه اقداماتی قصد مبارزه با تروریسن را داشته است. در این نوشته به بررسی چند نکته کلیدی این گزارش پرداخته ایم.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ بر اساس نتیجه تحقیق آکادمیک در آمریکا، برای دختران و زنان دانشجو تجاوز و خشونت جنسی امری شایع شده است.

در حالی که اخیرا گذشته نتیجه تحقیق دانشگاه براون نشان داد، تجاوز جنسی در دانشگاه‌های انگلیس اپیدمی شده است ، نتیجه یک تحقیق دانشگاهی در آمریکا هم نشان می‌دهد در این کشور نیز انحطاط اخلاقی در محیط‌های آکادمیک به امری شایع بدل شده است.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ به رغم اين که پديده موسوم به "بهار عربي" در درون خود دردها و مصيبت‌ها زيادي براي ملت‌هاي عربي به همراه داشت ولي بايد اعتراف کرد به اين که همين پديده بسياري از موانع و پرده‌ها را کنار زد و بسياري از حقايق را افشا کرد و چه بسا يکي از مهم‌ترين اين حقايقي که بعد از مدت‌ها لاپوشاني و تلاش براي سرپوش گذاشتنش بر همگان آشکار و علني شد حمايت استعمارگران از تروريسم در منطقه است. استعمارگراني که حتي تا همين اواخر مدعي مقابله با تروريسم بودند و شبانه روز از آن تبري مي جستند.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ تحول و دگرگونی در نظام های سیاسی به نحوی كه طی آن قدرت دیگر نه به شكل اقتدارگرایانه آن بلكه به صورت دموكراتیك و با دخالت دادن مردم اعمال شد، فضای شكل گیری "ملت" ها را به وجود آرد. در این نظام های سیاسی، مردم یكی از بازیگران عرصه قدرت سیاسی شدند.

صفحه1 از3
تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.