26 مهر 1400
مرکز رصد تروریست حقیقی

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛انتشار گزارش کمیته اطلاعات مجلس سنای ایالات متحده در خصوص روش های بازجویی و شکنجه سیا واکنش های مختلفی را در داخل این کشور و سایر کشورهای جهان بر انگیخت. این گزارش تکان دهنده نشان داد که این سازمان با چه اقداماتی قصد مبارزه با تروریسن را داشته است. در این نوشته به بررسی چند نکته کلیدی این گزارش پرداخته ایم.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ بر اساس نتیجه تحقیق آکادمیک در آمریکا، برای دختران و زنان دانشجو تجاوز و خشونت جنسی امری شایع شده است.

در حالی که اخیرا گذشته نتیجه تحقیق دانشگاه براون نشان داد، تجاوز جنسی در دانشگاه‌های انگلیس اپیدمی شده است ، نتیجه یک تحقیق دانشگاهی در آمریکا هم نشان می‌دهد در این کشور نیز انحطاط اخلاقی در محیط‌های آکادمیک به امری شایع بدل شده است.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ به رغم اين که پديده موسوم به "بهار عربي" در درون خود دردها و مصيبت‌ها زيادي براي ملت‌هاي عربي به همراه داشت ولي بايد اعتراف کرد به اين که همين پديده بسياري از موانع و پرده‌ها را کنار زد و بسياري از حقايق را افشا کرد و چه بسا يکي از مهم‌ترين اين حقايقي که بعد از مدت‌ها لاپوشاني و تلاش براي سرپوش گذاشتنش بر همگان آشکار و علني شد حمايت استعمارگران از تروريسم در منطقه است. استعمارگراني که حتي تا همين اواخر مدعي مقابله با تروريسم بودند و شبانه روز از آن تبري مي جستند.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ در دنیای قدیم به تناسب نوع نظام های سیاسی حاكم بر جوامع، تروریسم ابعاد چندان گسترده ای نداشت و استفاده از آن محدود به دایره قدرت سیاسی بود كه خود از جامعه منفك بود و بیشتر از طریق صاحبان قدرت سیاسی علیه یكدیگر به كار گرفته می شد. این نوع از تروریسم به مانند تروریسم فردی بیشتر در ساختار قدرت و بطن سیاسی جوامع روی می داد. در چنین شرایطی مردم عادی عنصر بی طرف بوده و پای آنها به این گونه از تروریسم كشیده نمی شد.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ تحول و دگرگونی در نظام های سیاسی به نحوی كه طی آن قدرت دیگر نه به شكل اقتدارگرایانه آن بلكه به صورت دموكراتیك و با دخالت دادن مردم اعمال شد، فضای شكل گیری "ملت" ها را به وجود آرد. در این نظام های سیاسی، مردم یكی از بازیگران عرصه قدرت سیاسی شدند.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ گونه های مختلف از تروریسم در تقسیم بندی های متفاوتی قابل بازشناسی است. دركنار انواع مختلف تروریسم، تقسیم بندی های متفاوتی از گونه های تروریسم وجود دارد كه هر یك بر پایه مبنا و معیاری خاص شكل گرفته است. در حقیقت ما با سنخ شناسی های مختلفی از تروریسم مواجه ایم كه هر كدام از زاویه و دریچه ای خاص تروریسم را به انواع مختلفی تقسیم بندی كرده اند، این تقسیم بندی ها كاملا متفاوت اند، هر چند در بعضی گونه ها نوعی هم پوشانی میان آنها مشاهده می شود. بدین معنی كه یك نوع از تروریسم گاها در تقسیم بندی های مختلف، مورد تاكید است.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ گونه های مختلف از تروریسم در تقسیم بندی های متفاوتی قابل بازشناسی است. دركنار انواع مختلف تروریسم، تقسیم بندی های متفاوتی از گونه های تروریسم وجود دارد كه هر یك بر پایه مبنا و معیاری خاص شكل گرفته است.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم؛ گزارش اخیر کمیته اطلاعاتی سنا درباره بازجویی های سازمان سیا جلوه ای از اتفاقات ناگوار است. تعداد زیادی از بازداشت شدگان اشتباه دستگیر شده و سپس آزاد شده اند، از جمله مردم عادی بی گناه یا حتی آنهایی که مشکلات روانی داشته اند. بازجویانی که به درستی ارزیابی نشده، مشکلات تربیتی داشته و دارای تضاد منافع مالی بوده اند. وابستگانی که گروگان نگه داشته می شدند تا از آن ها برای اهداف مورد نظر خود استفاده کنند. تحلیل های اطلاعاتی به طرز ناباورانه ای بی ارزش بودند.

مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم ،در این گزارش سرویس‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را معرفی و ساختار سازمانی و برخی از مهمترین عملیات‌ها و اقدامات آن‌را بررسی خواهیم کرد.

به گزارش مرکز رصد تروریست حقیقی؛ یک اندیشکده آمریکایی با پرداختن به چرایی افزایش حضور تکفیری‌های اروپایی در جنگ سوریه، راه‌حل هایی را برای کنترل و جلوگیری از فعالیت این گروه‌های افراطی در اروپا پیشنهاد می‌کند.

صفحه1 از2
تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.