16 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
چهارشنبه, 02 ارديبهشت 1394 ساعت 04:35

تروریسم سایبری در ۷ گام

 • معرفی کتاب

نویسنده: علیرضا راهداری 
ناشر: انتشارات نظری

این کتاب در هفت گام و به زبان ساده به تبیین ابعاد تروریسم سایبری پرداخته است.

 

به گزارش هم اندیشی، عصر اطلاعات با خود مفاهیم تازه‌ای را در زندگی بشر وارد کرده است که از جمله آنها فضای سایبر و سایبرترویسم است. و علیرضا راهداری در کتاب «سایبر تروریسم» در هفت گام و به زبان ساده به تبیین ابعاد این مفهوم پرداخته است.

این کتاب هفت فصل دارد. در فصل اول به تاثیر عصر اطلاعات بر امنیت ملی پرداخته شده است تا از این راه روش‌هایی که سایبر تروریسم امنیت ملی را تهدید می‌کند مد نظر قرار گیرد. در فصل دوم نویسنده به چیستی سایبرتروریسم می‌پردازد و در حقیقت تعاریف مورد نیاز را در این بخش مورد بررسی قرار می‌دهد. در فصل سوم به چرایی شکل گیری سایبر تروریسم پرداخته شده و در حقیقت نویسنده علت استفاده تروریستها از فضای سایبر را شرح می‌دهد.

در فصل چهارم به مصداق‌های سایبر تروریسم از جمله فعالیت گروه تروریستی القاعده در فضای سایبر پرداخته شده است. این کتاب در فصلپنجم روش مبارزه با این تروریسم را مد نظر قرار می دهد همچنین در روش‌های مبارزه پیشنهادهایی برای سازمان های پلیسی، سازمان‌های قانونی نظیر مجلس و قضایی نظیر قوه مقننه ارائه شده است. در فصل ششم نیز نویسنده به سئوالات رایج در این حوزه پاسخ می‌دهد. گام هفتم نیز به نتیجه گیری از مطالب طرح شده در کتاب اختصاص دارد.

این کتاب می‌تواند دانش مهندسان و دانشجویان رایانه ، ارتباطات، علوم سیاسی، محققان، سازمان‌های پلیسی، قضایی و قانون گذاری را در حوزه فضای سایبر افزایش دهد.

 

 

 

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.