26 مهر 1400
مرکز رصد تروریست حقیقی

سی‌امین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل با حضور جدی NGO های ایرانی از جمله انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در حال برگزاری است.

نیروهای امنیتی مصر حین انجام عملیات در غرب کشور به اشتباه به کاروان حامل گردشگران مکزیکی حمله کرده و ۱۲ نفر را به قتل رساندند.

به گزارش مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم ، سی ا مین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل از 23 شهریور تا 10 مهر ماه برگزار خواهد شد.

محور برنامه های این نشست در روزهای آتی به این شرح است: سخنرانی کمیساریای عالی به همراه مباحث عمومی، بحث سالانه در خصوص چشم انداز یکپارچگی جنسیتی، مجموعه گفت وگوهای تعاملی درباره استفاده از مزدوران توسط کشورها، گفت وگوهای تعاملی درخصوص زباله های خطرناک، گفت وگوی تعاملی با کمیسیون تحقیق درباره سوریه، سخنرانی کمیساریای عالی درباره ساختار موضوع محور دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر، گزارشگر ویژه افراد بومی سازوکار کارشناس درباره حقوق افراد بومی، گفت وگوی تعاملی با کمیته مشورتی شورای حقوق بشر، ملاحظات نتایج «یو پی آر» آمریکا، جزایر مارشال، کرواسی، لیبی جامائیکا و...
گفتنی است در حاشیه نشست رسمی سازمان ملل، سازمان های مردم نهاد ایرانی نیز با حضوری فعال پنل های موضوعی را برگزار خواهند کرد.

سناتور آمریکایی تاکید کرد رویکرد دیپلماتیک، بهترین گزینه برای مسئله هسته ای ایران است.

معاون اجرایی موسسه حقوق بشر کشور دانمارک و هیات همراه از کانون اصلاح و تربیت تهران بازدید کردند.

وزیرامور خارجه کشورمان با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد جبهه مشترک برای مبارزه با افراط و تروریسم ، ابراز امیدواری کرد که کشورهای منطقه بتوانند مسایل و مشکلات خود را با گفت وگو حل و فصل کنند.

واژه «تروریسم» معمولا با لغاتی همچون بمب و گلوله ارتباط دارد اما کارشناسان امنیت معتقدند که انواع دیگری از تروریسم وجود دارد که منجر به مرگ و خرابی می‌شود. یکی از مهم‌ترین انواع آن، «تروریسم کشاورزی» است. تروریسم کشاورزی یعنی استفاده از عوامل بیماری‌زا گیاهی یا حیوانی...

فرماندهان ارشد ناتو در پایان نشست غیرعلنی خود در استانبول بر ادامه مبارزه خود با هر نوع تروریسمی تاکید کردند.

صدراعظم المان گفت آلمان و کشورهای اروپایی باید با همکاری آمریکا و روسیه راهکارهای لازم برای حل بحران سوریه را به کار گیرند.

در پیش نویس بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد که ممکن است این هفته تصویب شود از مذاکرات مقدماتی فشرده درباره حل مسایل کلیدی به منظور برقراری صلح در سوریه ازجمله روند انتقال سیاسی و مقابله با تروریسم قاطعانه حمایت شده است.

صفحه1 از15
تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.