26 مهر 1400
مرکز رصد تروریست حقیقی

سی‌امین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل با حضور جدی NGO های ایرانی از جمله انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در حال برگزاری است.

معاون اجرایی موسسه حقوق بشر کشور دانمارک و هیات همراه از کانون اصلاح و تربیت تهران بازدید کردند.

فرماندهان ارشد ناتو در پایان نشست غیرعلنی خود در استانبول بر ادامه مبارزه خود با هر نوع تروریسمی تاکید کردند.

در پیش نویس بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد که ممکن است این هفته تصویب شود از مذاکرات مقدماتی فشرده درباره حل مسایل کلیدی به منظور برقراری صلح در سوریه ازجمله روند انتقال سیاسی و مقابله با تروریسم قاطعانه حمایت شده است.

رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با یک هیات آمریکایی، به بررسی مساله جنگ علیه تروریسم و اختلافات موجود میان ترکیه و پ.ک.ک پرداخت.

العربیه گزارش داد نشست وزرای امور خارجه آمریکا ، روسیه و عربستان سعودی برای بررسی موضوعات سوریه ، یمن و توافق هسته ای ایران و مطالبات کشورهای عربی درخصوص این توافق است.

احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر گرفتن رشوه از عربستان را انکار کرد و گفته از عربستان پولی نگرفته است.

دیده‌بان حقوق بشر به عدم نظارت کافی اداره زندان‌های آمریکا بر مراکز زندان این کشور اشاره و خاطرنشان کرد: «این وضعیت منجر به نقض حقوق زندانیان از جمله شرایط نگهداری و رفتار با آنها از سوی زندانبانان می‌شود».

حتی وقتی فرمان توقیف دارایی‌هایی افراد مشکوک به رابطه با القاعده صادر شد، بوش هیچ‌گاه به این موضوع اشاره نکرد که او با شاهزادگان درگیر در قاچاق اسلحه و صاحب کارتل‌های مواد مخدر همکاری کرده است.

آژانس امنیت ملی آمریکا علاوه بر شنود مکالمات تلفنی آنگلا مرکل، مکالمات تلفنی گرهارد شرودر و هلموت کهل صدر اعظم های سابق آلمان را نیز شنود می کرده است.

رویترز نوشت، سایت افشاگر ویکی لیکس اعلام کرده است که آژانس امنیت ملی آمریکا مکالمات تلفنی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و نزدیک ترین مشاورانش و همچنین صدر اعظم های سابق این کشور را برای سالها شنود می کرده است.

اسنادی که امروز سایت ویکی لیکس منتشر کرده نشان می دهد جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از مرکل و افراد نزدیک به وی از آن زمانی که تصور می شد، بسیار جلوتر بوده است.

براساس این اسناد، آمریکایی ها دست کم شماره تلفن ۱۲۵ تن از مقامات عالی آلمان را شنود می کرده اند.

علیرغم اینکه ماه گذشته و در جریان نشست گروه هفت در باواریا، باراک اوباما رییس جمهور آمریکا برلین و واشنگتن را «متحدان جدانشدنی» توصیف کرد اما افشای این اسناد جدید به تنش جدیدی در روابط دو کشور تبدیل شده است.

اسناد جدید نشان می دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا مکالمات مرکل را پیاده سازی کرده و اطلاعات تلفن وی را به همراه شماره های تلفن آن از جمله شماره های مشاوران، دستیاران و حتی شماره فکس دفترش را شنود می کرده است.

ویکی لیکس در بیانیه ای درباره این اسناد تازه گفته است: اسامی مرتبط با برخی از اهداف مشخص شده برای جاسوسی از صدر اعظم آلمان مربوط به قبل از دوره آنگلا مرکل شده و حتی شماره های گرهارد شرودر و هلموت کهل و همچنین اعضای دفاتر آنها را شنود می کرده است.

دولت آلمان تاکنون نسبت به انتشار این اسناد جدید واکنشی نشان نداده است.

صفحه1 از4
تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.