18 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
جمعه, 21 فروردين 1394 ساعت 11:46

داعش در کمین جوانان برزیلی

 • موضوع افشاء شده: داعش در کمین جوانان برزیلی
 • افشاگر: سازمان اطلاعات برزیل
 • منبع: روزنامه ایالت «سائوپائولو»، شبکه تلویزیونی «تله‌سور»

سازمان اطلاعات برزیل ضمن اشاره به وجود خطر احتمالی پیوستن جوانان این کشور به گروه تروریستی داعش اعلام کرد مسئله ملحق شدن مردم کشورش به این نیروهای تروریستی هم‌اکنون ملت برزیل را تهدید می‌کند.

به گزارش شبکه تلویزیونی «تله‌سور»، سازمان اطلاعات برزیل طی انتشار اطلاعاتی در روز گذشته از خطر احتمالی پیوستن جوانان برزیلی به نیروهای تروریستی داعش خبر داده و اعلام کرد که این نیروها قصد دارند از مردم برزیل برای استقرار در نواحی تحت کنترل خود در منطقه خاورمیانه استفاده کنند.

در این راستا مقامات برزیلی نیروهای تکفیری را عامل تهدید کننده‌ای علاوه بر تظاهرات و اعتصابات موجود در کشور برای برگزاری بازی‌های المپیک در سال ۲۰۱۶ در شهر «ریو دو ژانیرو» قلمداد کرده و نسبت به آن ابراز نگرانی کردند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در روزنامه ایالت «سائوپائولو» نیروهای امنیت عمومی و سازمان اطلاعات برزیل به منظور جلوگیری از آسیب‌های ناشی از نیروهای تروریستی داعش، هفته گذشته جلسه‌ای را برگزار کرده و پیرامون این مسئله به گفت‌وگو پرداختند.

این روزنامه در این راستا به تأثیرات «لوئیس آلبرتو سایابرری» رئیس آژانش مبارزه با تروریسم برزیل از بیانات منتشر شده در اوایل سال جاری توسط روزنامه فرانسوی «شارلی ابدو» اشاره کرده و تأکید کرد بر اساس گزارشات سازمان اطلاعات آمریکا طی سال‌های اخیر ۲۰ هزار خارجی به نیروهای تروریستی داعش ملحق شده که ۴ هزار نفر آن‌ها از کشورهای اروپایی جذب آن شده‌اند.

طبق اطلاعات افشا شده از سوی «ادوارد اسنودن» کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا داعش، گروه تروریستی است که با همکاری آمریکا و رژیم صهیونیستی پدید آمده که در سوریه و عراق فعالیت کرده و جنایاتی از قبیل آدم‌ربایی و کشتار دسته‌جمعی را مرتکب می‌شود.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.