19 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
سه شنبه, 18 فروردين 1394 ساعت 08:13

راه اندازی مؤسسه جدید ضد ایرانی فیلوس

 • سرتیتر: موسسه فیلوس را بیشتر بشناسید:
 • موضوع افشاء شده: دستان پنهان سرمایه‌دار یهودی در حمایت از مؤسسه جدید ضد ایرانی فیلوس
 • افشاگر: پایگاه تحلیلی لوبلاگ در مقاله‌ای به قلم «الی کلیفتون» عضو اندیشکده آمریکایی «نیشن»
 • حقیقت برملاشده: راه اندازی مؤسسه جدید ضد ایرانی فیلوس توسط یک سرمایه دار یهودی به نام «دان سنور»
 • منبع: پایگاه تحلیلی لوبلاگ

به تازگی یک مرکز ضد ایرانی جدید توسط یک میلیاردر یهودی در آمریکا راه‌اندازی شده که در ظاهر سخنگوی مسیحیان ستمدیده است اما در حقیقت به دنبال تبلیغ اهداف ستیزه‌جویانه رژیم صهیونیستی است.

پایگاه تحلیلی لوبلاگ در مقاله‌ای به قلم «الی کلیفتون» عضو اندیشکده آمریکایی «نیشن» نوشت: چندی پیش پیام تبلیغاتی (بخوانید: حمایتی) یک سازمان جدید بر صفحه توییتر من نقش بست. این پیام از سوی «پروژه فیلوس» بود، یعنی گروهی که مختص ترویج «نقش مسیحیت در خاورمیانه» است. این پیام می‌گفت: «ایران به حمایت از تروریسم مشهور است. ایران به دنبال بمب اتم است. ایران را متوقف کنید.» نگاهی کوتاه به وب‌سایت این گروه نشانگر تأکید شدید بر کلیشه ترس از آمال هسته‌ای ایران است.

متنی که روز قبل از سخنرانی «نتانیاهو» در کنگره توسط مدیر اجرایی این گروه، «رابرت نیکولسون» منتشر شد هشدار می‌داد که «ایران می‌خواهد خاورمیانه را تحت کنترل بگیرد» زیرا «آنها امپراتوری گذشته خود را به یاد دارند –و می‌خواهند آن را پس بگیرند». و «رهبران ایران خود را در حال رقم زدن پایان جهان می‌بینند» زیرا «ایران آماده است تا با کشتار و آسیب در خاورمیانه راه خود را باز کند تا بر دشمنان خود برتری نظامی یابد.»

حضور یکی از حامیان رژیم صهیونیستی در هیئت‌مدیره این گروه 

حتی عجیب‌تر از آن، «دان سنور»، سخنگوی اصلی سابق مرکز بدفرجام ائتلاف موقت (CPA) در عراق، جزو هیئت‌مدیره این گروه است. «سنور» از زمان ترک دولت، علاوه بر کسب درآمد در «صندوق سرمایه‌گذاری مدیریتی الیوت» متعلق به «پاول سینگر»، تا حد زیادی بر پیشرفت اسرائیل از طریق نگارش و تبلیغ کتابش، « داستان معجزه اقتصادی اسرائیل» متمرکز شده است و (همراه با «بیل کریستول») «موسسه اتکار سیاست خارجی» را بنیاد نهاد که نتیجه مستقیم «پروژه قرن جدید آمریکا» (PNAC) است که نقش زیادی در تبلیغ حمله به عراق داشت (و به طور غیرمستقیم موجب ظهور CPA شد).

بنابراین چه کسی پشت «پروژه فیلوس» است؟ این پروژه به هیچ وجه به عنوان یک مرکز قانونی در ایالت نیویورک به ثبت نرسیده است. باید کسی هزینه‌های آن را بپردازد، اما چه کسی؟ نام اینترنتی این پروژه، که ماه می‌گذشته ثبت شده، اولین سرنخ را به دست می‌دهد. زنی به نام «میشل پکمن» به عنوان «نام ثبت‌کننده» ذکر شده است.

 

پروژه ی فیلوس

    پروژه ی فیلوس

 

سینگر، بنیان‌گذار این گروه و حامی اسرائیل و مشوق ستیزه‌جویی علیه ایران است 

جستجوی نام این زن در گوگل فاش می‌کند که «پکمن» مدیر عملیات و منابع انسانی مرکز خانوادگی «سینگر» است. کمی تحقیق بیشتر نشان می‌دهد که «بنیاد پاول ای. سینگر» به عنوان «بنیان‌گذار اصلی» پروژه فیلوس در وب‌سایت کنفرانس بین‌المللی شبکه بنیان‌گذاران یهودی ثبت شده، که این کنفرانس قرار است در همین ماه در تل‌آویو برگزار شود.

«سینگر»، مدیر «ائتلاف یهودی جمهوری‌خواه »، یک حامی بزرگ گروه‌های مختلفی است که رفتارهای ستیزه‌جویانه علیه سیاست ایران را تبلیغ می‌کند. بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱، وی ۳.۶ میلیون دلار به «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» کمک کرد، که یک اندیشکده تندرو نومحافظه‌کار است که محققان آن به شکل‌های مختلف طرفدار «تحریم‌های فلج‌کننده، «جنگ اقتصادی» و بمباران ایران هستند. این مدیر صندوق سرمایه‌گذاری از «مؤسسه امریکن انترپرایز» نیز حمایت کرده، اندیشکده‌ای که محققان آن از جمله «ریچارد پرل» و «دنیل پلتکا»، به عراق اتهام زده‌اند و نسبت به ایران نیز به همان اندازه پرخاشگر بوده‌اند. به علاوه، «سینگر» از «مؤسسه یهودی امور امنیت ملی» نیز حمایت کرده است –اخیراً نام او در «حلقه مدیران» گروه ذکر شده است. مدیر فعلی گروه، «مایکل ماکوفسکی»، اخیراً رئیس‌جمهور «اوباما» را با «نویل چمبرلین» مقایسه کرد. همچنین «سینگر» در هیئت‌مدیره مجله «کامنتری» نیز فعال بوده که نشریه‌ای است که از اواخر دهه ۱۹۶۰ کمتر یا بیشتر به عنوان یک نشریه ارتودوکس تندرو نومحافظه‌کار مطرح شده است.

پروژه فیلوس نوعی ظاهرفریبی زیرکانه است 

شاید پروژه فیلوس مثالی زیرکانه از ظاهرفریبی است، که تلاش می‌کند تا خود را سخنگوی مسیحیان ستمدیده مطرح کند در حالی که همزمان دستور کار حمایت پرخاشگرانه از اسرائیل را، به عنوان یک میلیاردر یهودی در برنامه خود دارد. «سینگر» و کارمندانش، اگر واقعاً چنین قصدی داشته باشند، باید بیش از این برای پوشاندن رد پای خود تلاش کنند. اگر هدف دیگری در میان باشد، پروژه فیلوس نمایش عملی اشتیاق نومحافظه‌کاران برای القای این مطلب است که دیدگاه گروه گسترده و متنوعی از هواداران آنها مشترک است.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.