18 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 529
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 526
چهارشنبه, 12 فروردين 1394 ساعت 09:53

ترور چوکوه لومومبا شهردار سابق جکسون امریکا

 • نام قربانی: چوکوه لومومبا (شهردار سابق شهر جکسون امریکا)
 • بیوگرافی: لومومبا که یک فعال شناخته شده حقوق بشر بود زمانی خواستار تشکیل یک کشور مستقل با اکثریت سیاهپوست در جنوب شرقی امریکا بود. وی سال‌هایی از دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی نایب رئیس سازمان جمهوری آفریقای جدید بود؛ سازمانی که حامی تشکیل یک کشور با اکثریت سیاهپوست در جنوب شرقی امریکا و پرداخت غرامت از سوی این کشور برای سال‌ها برده داری است.
 • زمان ترور: سه‌شنبه22 فوريه 2014/ اسفند 1392
 • هدف ترور: از بين بردن فعال حقوق بشر و يك منجي سياه پوستان آمريكا كه خواهان تشكيل كشوري مستقل براي سياهان اين كشور بود
 • محل ترور: بیمارستان دومینیک
 • روش ترور: تزريق مواد كشنده به صورت مخفيانه
 • تروریست: دولت آمريكا
 • منبع: پرس تي وي

به گفته ناظر شهرستان هیندز در میسیسیپی، چوکوه لومومبا وکیل حقوق مدنی و شهردار شهر جکسون امریکا که هفته گذشته درگذشت، احتمالا کشته شده است.

 

کنی استوکز طی یک سخنرانی در پارک بتلفیلد خطاب به جمعیت گفت که اعتقاد دارد لومومبا کشته شده است و برای اثبات خلاف این موضوع خواستار یک کالبد شکافی کامل است. وی گفت: «ما این سوال را می‌پرسیم: چه کسی شهردار را کشت؟» وی بعد از سخنرانی خود به یک رسانه خبری گفت که اعتقاد دارد لوموبا کشته شده است.

 

استوکز اظهار داشت: «بسیاری از ما در شهر جکسون بر این باوریم که شهردار کشته شده است. این موضوع را به صراحت اعلام می‌کنم و آن را به نحوی بیان نمی‌کنم که مردم احساس کنند باید طور دیگری آن را می‌گفتیم.» با این حال، وی اذعان کرد که مدرکی در این رابطه در دست ندارد.

 

استوکز گفت: «من اعتقاد دارم که کسی وی را کشته است. نمی‌توانم اکنون این موضوع را ثابت کنم اما باور خود را بیان می‌کنم. من در قلب خود اینگونه احساس می‌کنم و عده زیاد دیگری نیز احساس می‌کنند که او کشته شده است به نقل از شارون گریشام-استوارت، پزشک قانونی شهرستان هیندز، لومومبا روز سه‌شنبه ساعت چهار و پنجاه و پنج دقیقه بعدازظهر به وقت محلی در بیمارستان دومینیک به علل طبیعی جان باخت.

لومومبا که یک فعال شناخته شده حقوق بشر بود زمانی خواستار تشکیل یک کشور مستقل با اکثریت سیاهپوست در جنوب شرقی امریکا بود.

 

 

 

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.