17 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
شنبه, 13 تیر 1394 ساعت 09:43

شورای حقوق بشر سازمان ملل، اقدامات داعش در سوریه و عراق را محکوم کرد

شورای حقوق بشر سازمان ملل در دور جدید نشست خود در ژنو، اقدامات داعش در سوریه و عراق و هدف قرار دادن آثار باستانی و میراث فرهنگی این کشورها را به شدت محکوم کرد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل در بیست و نهمین دور نشست‌هایش در ژنو با صدور قطعنامه‌ای جدید اوضاع خطرناک انسانی در سوریه را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه که با 29 رای مثبت، 12 رای ممتنع و شش رای مخالف تصویب شد، حملات گروه تروریستی داعش به میراث فرهنگی سوریه و عراق تخریب سازمان دهی شده آثار باستانی و تجارت آن توسط این گروه تروریستی به شدت محکوم شد.

در این بیانیه همچنین نسبت به نتایج تحقیقات کمیته مستقل حقیقت یاب درباره سوریه به شدت ابراز نگرانی و تاکید شد که سازمان ملل از تلاش‌های استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه برای حل و فصل سیاسی بحران این کشور بر پایه بیانیه ژنو1 حمایت می‌کند.

همچنین در این قطعنامه بر اهمیت فعالیت کمیته بین‌المللی مستقل حقیقت یاب در خصوص اطلاعاتی که حاکی از نقض قوانین بین‌المللی است تاکید شده است.

در قطعنامه مذکور شورای حقوق بشر خواهان همکاری طرف‌های درگیر سوری با کمیته حقیقت‌یاب شده و اقدامات تروریستی و خشونت‌آمیز داعش علیه غیرنظامیان محکوم شد.

در این قطعنامه تاکید شده که ارتباط دادن تروریسم به دین یا تابعیت درست نیست و اقداماتی که داعش در عراق و سوریه مرتکب می‌شود غیرقابل قبول است.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.