19 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 529
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 526
چهارشنبه, 26 فروردين 1394 ساعت 10:42

نقض حقوق شهروندی در امریکا

 • سرتیتر: تظاهرات گسترده در 18 ایالت امریکا برای دفاع از حقوق شهروندی
 • موضوع کلی: کشتار سیاه پوستان آمریکا توسط پلیس این کشور
 • موضوع جزئی: تظاهرات سراسری علیه‌ خشونت‌پلیس در 30 شهر آمریکا
 • قربانیان: سیاه پوستان امریکا
 • نقض: حقوق شهروندی
 • منبع: فارس / شبکه راشاتودی

روز سه‌شنبه خیابان‌های دستکم 30 شهر در 18 ایالت آمریکا شاهد تظاهرات گسترده معترضان به رفتارهای خشونت‌آمیز پلیس این کشور بود.

«الکسی یاروشوسکی» خبرنگار شبکه راشاتودی گزارش داده است که در جریان تظاهراتی که در شهر نیویورک برگزار شد، پلیس چندین تظاهرات‌کننده را پس از آنکه معترضان پل بروکلین را مسدود کردند، بازداشت کرده است.

تظاهرات روز سه‌شنبه را گروه موسوم به «شبکه بازداشت انبوه را متوقف کنید» سازماندهی کرده بود. در فراخوانی که این گروه برای تظاهرات صادر کرده بود، آمده است که «قتل سیاه و رنگین‌پوستان توسط پلیس باید متوقف شود.»

 

USA

معترضان همچنین خواستار اجرای «عدالت برای تمامی قربانیان پلیس خشن و قاتل» آمریکا شده و از سیستم قضایی آمریکا این کشور خواسته‌اند «پلیس‌های قاتل را متهم، مجازات و روانه زندان کند.»

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با بیان اینکه «تمام سیستم» گناهکار است، خواستار «توقف سرکوبی که معترضان را هدف قرار داده»، شده‌اند.

«کارل دیکس» فعال ضدجنگ در این رابطه به پایگاه سازمان «جنگ جنایت است»، گفته است که این تظاهرات در ادامه اعتراضات شهر فرگوسن ایالت میسوری انجام می‌شود. وی همچنین گفت: «ما باید به خیابان‌ها بازگردیم و اعلام کنیم که عقب‌نشینی نمی‌کنیم و جایی نمی‌رویم.»

شهر فرگوسن تابستان پارسال پس از آنکه یک افسر سفیدپوست، نوجوانی سیاه‌پوست به نام مایکل براون را به قتل رساند، صحنه تظاهرات‌های گسترده‌ای بود که به سرتاسر آمریکا و حتی دیگر کشورها نیز گسترش پیدا کرد و هفته‌ها ادامه داشت.

 

از آن زمان، خشونت نیروهای پلیس آمریکا به خصوص علیه شهروندان رنگین‌پوست در مرکز توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

تازه‌ترین مورد از قتل سیاه‌پوستان به دست پلیس که رسانه‌ای شده، به هفته گذشته بازمی‌گردد که یک افسر پلیس سیاه‌پوستی را به دلیل تخلف رانندگی از پشت سر هدف گلوله قرار داد و از پای درآورد.

 

سیاه پوستان امریکا

 

خبرنگار شبکه راشاتودی نوشته است که این بزرگترین تظاهرات ضدخشونت پلیس از ماه دسامبر سال گذشته میلادی است و به نظر می‌رسد موج تازه‌ای از تظاهرات‌ها آغاز شده باشد.

در تظاهرات نیویورک، معترضان پس از حضور در میدان اتحادیه (Union Square) به سمت جنوب راهی شده و نهایتا در برابر تالار شهر و اداره پلیس تجمع کردند.

«کرنل وست» از اندیشمندان برجسته آمریکایی که در این تظاهرات حضور داشت، در سخنرانی‌ای در این تجمع گفت: «ما رئیس‌جمهوری سیاه‌پوست، دادستانی سیاه‌پوست، وزیر امنیت داخلی سیاه‌پوست داریم، اما حتی یک پلیس توسط دولت فدرال به خاطر کشتن این‌ها (سیاه‌پوستان)، تحت تعقیب قرار نگرفته است.»

 

تظاهرات سیاهان

شیکاگو، اوکلند، سان‌فرانسیسکو و لس آنجلس از جمله دیگر شهرهایی بودند که معترضان در آن‌ها علیه خشونت پلیس تظاهرات کردند.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.