01 فروردين 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
سه شنبه, 09 تیر 1394 ساعت 09:25

گزارش شینهوا از اشتباه راهبردی غرب در نحوه معرفی اسلام

غرب حق ندارد به واسطه اعمال خشونت بار گروهی که خود را به ظاهرا مدافع دکترین اسلامی می دانند، اسلام و مسلمانان را با چهره ای خشن معرفی کند.

این خبرگزاری در مطلب خود از دین اسلام به عنوان «دین صلح» نام برد که به هیچ وجه با تروریسم سر سازگاری ندارد.
این گزارش تحلیلی خاطر نشان می کند: پس از عملیات خشونت بار تروریستی اخیر در کویت و تونس، غربی ها تلاش گسترده ای در رسانه ها کرده اند که وجهه اسلام و مسلمانان را خدشه دار کنند.
شین هوا می نویسد: اشتباه بزرگ راهبردی غرب است که بخواهد از این طریق چهره مسلمانان را خشن معرفی کند. زیرا واقعیت، مطلب دیگری است و آنها که چنین اقداماتی انجام می دهند، نماینده اسلام و مسلمانان نیستند.
خبرگزاری چین به کشتاری که در سال 2011 در نروژ اتفاق افتاد اشاره می کند و می نویسد: یادمان نرود که «آندره بریویک» یک مهره ضد اسلامی در اقدامی کم سابقه در اروپا دست به کشتار مسلمانان زد و 77 نفر را به خاک و خون کشید.
شین هوا تصریح کرد که اما نباید به او برچسب مذهبی و تروریسم دینی زد. او به گروهی خاص و کوچک تعلق داشت که نهایتا مسلمانان را هدف قرار می داد.
در گزارش آمده است: متاسفانه آمریکا و اروپا هرگز روحیه همکاری با کشورهای خاورمیانه را نداشته اند و همین مساله آنها را از هم دور نگه داشته است.
شین هوا می نویسد که غرب خود را برتر می داند و همین مساله و برچسب هایی که به مسلمانان زده می شود باعث دوری بیشتر آنها از غرب می شود. این تسلط جویی و برتری طلبی غرب برای مسلمانان معنایی جز جدایی نخواهد داشت.
خبرگزاری چین تاکید می کند: برای مسلمانانی که شب و روز خود را در سایه بمباران های آمریکا سپری می کنند، سخت است که باور کنند این بمباران ها بر پایه عدالت صورت می گیرد.
شین هوا در نهایت آورده است که حتی ظهور گروه تکفیری نظیر «داعش» نشانه ای از راهبردهای نادرست و اجرای برنامه های غلط در عراق و سوریه است و اینکه غرب شرایط و اوضاع این کشورها را خوب نشناخت و در این باره دچار سوء قضاوت شد.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.