16 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
شنبه, 22 فروردين 1394 ساعت 03:22

تروریسم مخفی دولتی در جاسوسی از مردم آمریکا

 • سرتیتر: حتی پیش از حادثه 11 سپتامبر به وقوع پیوست:
 • نوع تروریسم: تروریسم دولتی / مخفی
 • موضوع: جاسوسی از مردم آمریکا حتی پیش از 11 سپتامبر
 • زمان وقوع: پیش از حادثه 11 سپتامبر
 • قربانیان: مردم آمریکا و مخصوصا خبرنگاران
 • مکان وقوع: ایالات متحده آمریکا
 • تروریست ها: عناصر نفوذی صهیونیستی در وزارت دادگستری آمریکا
 • منبع: یو.اس.ای تودی

به نقل از روزنامه یو.اس.ای تودی؛ گزارش بررسی هایی که اخیرا انجام شده است نشان می دهد که وزارت دادگستری و آژانس مبارزه با مواد مخدر آمریکا حتی پیش از حادثه 11 سپتامبر و ورود آژانس امنیت ملی به حوزه جمع آوری اطلاعات تماس های تلفنی و ارتباطات اینترنتی مردم، به جمع آوری اطلاعات تماس های تلفنی شهروندان آمریکا می پرداخته اند.

همچنین چندی پیش؛ به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، شاریل آتکیسون، یکی از خبرنگاران سابق و کهنه‌کار شبکه خبری سی‌بی‌اس در یک شکایت قانونی مدعی است، سه بررسی مجزای کامپیوترش از سوی دادگاه نشان داده که هکرها از روش‌های پیچیده و پیشرفته‌ای برای نظارت و کنترل اقداماتش بین سال‌های 2011 تا 2013 میلادی استفاده کرده‌اند.

در آن دوران آتکیسون درباره داستان قاچاق اسلحه که در آن ماموران فدرال اداره الکل، تنباکو و سلاح‌های گرم به صورت ناشایستی اجازه داده‌اند تا تسلیحات توسط کارتل‌های مواد مخدر مکزیک خریداری شوند، مشغول تحقیق بود؛ پرونده‌ای که به عنوان «پرهیاهو» شناخته شده است.

وی همچنین درباره حمله مناقشه‌آمیز به هیات دیپلماتیک آمریکا در بنغازی، لیبی تحقیق می‌کرد.

آتکیسون در شکایت‌نامه‌اش اظهار کرد، حقوق ذکر شده فردی‌اش در اولین و چهارمین متمم قانون اساسی نقض شده و وی خواستار غرامت است.

وی افزود: فکر می‌کنم بسیار مهم است به مردم در پیامی اعلام کنیم که آنها نباید قربانی شوند و دست روی دست بگذارند و فکر کنند که نمی‌توانند کاری انجام دهند و هیچ قدرتی ندارند.

در این شکایت که در واشنگتن تنظیم شده، آمده است: خانواده آتکیسون به تعدادی از مسائل غیرعادی در رابطه با وسایل الکترونیکی خانه‌شان واقع در ویرجینیا اشاره کرده‌اند. این مسائل غیرعادی شامل خاموش و روشن شدن شبانه لپ‌تاپ توشیبا و کامپیوتر اپل خانوادگیشان بدون آنکه فردی از اعضای خانواده دکمه خاموش یا روشن شدن آنها را فشار دهد، به صدا در آمدن زنگ هشدار خانه در ساعات مختلف روز، مختل بودن خطوط تلفنی و مشکلات تلویزیونی است.

پس از آنکه خانواده آتکیسون این مسائل غیرعادی را مشاهده کردند، تعدادی از کارشناسان کامپیوتر از سوی دادگاه، کامپیوتر آتکیسون را بررسی کرده و اعلام کردند که شواهد مشخص و آشکاری وجود دارد مبنی بر اینکه این کامپیوتر از خارج و بدون اجازه مورد تجاوز و ورود بی‌اجازه قرار گرفته است.

این در حالی است که وزارت دادگستری ضمن حمایت و تاکید بر بیانیه سال 2013 خود، مجدداً هرگونه دخالت در این هک کردن کامپیوتری را رد کرد.

در این بیانیه آمده است: براساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، وزارت دادگستری هرگز به کامپیوترهای شارلی آتکیسون تعرض نکرده و هیچ اطلاعاتی از تلفن، کامپیوتر یا هر وسیله ارتباطاتی دیگری که وی در اختیار داشته و یا از آن استفاده می‌کرد، ثبت و ضبط نکرده است.

این در حالی است که آتکیسون مدعی است: متجاوزان حساب کاربری اسکایپ مرا کشف، رمز عبور آن را دزدیده، بخش صوتی آن را فعال و از آن به عنوان وسیله شنود استفاده کرده‌اند.

 

وزارت دادگستری آمریکا

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.