16 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
سه شنبه, 06 مرداد 1394 ساعت 06:29

انگلیسی ها در لیبی به دنبال داعش می گردند!

نخست وزیر انگلستان در بدو ورود به اندونزی از تمایل خود به حمله هوایی به مواضع داعش در لیبی سخن گفت.

به گزارش مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم، رویترز نوشت، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان دیروز دوشنبه از آمادگی برای حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه و لیبی سخن گفت.

وی که سفری چهار روزه را به کشورهای آسیای جنوب شرقی آغاز کرده است، با ورود به فرودگاه اندونزی در جمع خبرنگاران گفت: چنانچه تهدیدی علیه انگلستان و شهروندان انگلیسی وجود داشته باشد، ما با اتخاذ اقدام عاجل از توانایی رفع آن برخوردار هستیم.

وی ادامه داد: به عنوان نخست وزیر انگلستان، من همواره مایل به امتحان و اتخاذ چنین اقدامی هستم و فرقی ندارد که این تهدید از لیبی، سوریه یا هر جای دیگری نشأت بگیرد.

ناگفته نماند که هدف از سفر کامرون به کشورهای اندونزی و مالزی، تحکیم روابط تجاری و در عین حال ایجاد ائتلافی جدید برای مبارزه با تروریسم عنوان می شود.

مسئله داعش پس از آن در مرکز توجه دیوید کامرون قرار گرفت که ماه گذشته ۳۰ نفر از اتباع این کشور که به قصد گردشگری به کشور تونس رفته بودند، در نتیجه حمله تروریستی این گروه افراطی به قتل رسیدند.

این نخستین باری است که کامرون موضوع حمله هوایی به لیبی را مطرح می کند و در واقع اظهارات وی در واکنش به گزارش روز یکشنبه روزنامه «تلگرام» است. این روزنامه انگلیسی زبان مدعی شد که دولت لندن نحوه مبارزه با داعش را به شرط روی کار آمدن یک حکومت با ثبات در لیبی، در دستور کار خود قرار داده است.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.