17 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
دوشنبه, 12 مرداد 1394 ساعت 05:58

بی اعتمادی محض به همکاری عربستان در مبارزه با تروریسم

نماینده پارلمان سوریه با ابراز تردید درباره نتیجه بخش بودن تلاش‌ها در تشکیل ائتلافی با حضور عربستان در مبارزه با تروریسم گفت که در هر حال ملت سوریه از مجازات سران رژیم سعودی و دیگر گردانندگان تروریسم در سوریه نمی‌گذرد.

«خلیل مشهدیه»، نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با فارس در دمشق درباره سفر «علی مملوک» رئیس دفتر امنیت ملی سوریه به عربستان و دیدار با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد این کشور که با هماهنگی روسیه صورت گرفته است، اظهار داشت:ما هنوز درباره اینکه این دیدار صورت گرفته باشد به قطعیت نرسیده‌ایم اما اگر حقیقت داشته باشد مطمئنا به زودی اعلام می‌شود.

وی افزود:سفر مرد امنیتی بشار اسد به ریاض با طرح اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره ایجاد نوعی هماهنگی بین کشورهای ذیربط در منطقه برای مبارزه با تروریسم در ارتباط است و سوریه با طرح روسیه موافقت کرد مشروط به اینکه این طرح آشکارا و نه در خفا عملی شود.

نماینده پارلمان سوریه گفت: بنابراین اگر قضیه مربوط به مبارزه با تروریسم و گسترش آن در منطقه باشد ما در سوریه با آن موافقیم همان گونه که کشورهای دوست و در راس آن ایران و روسیه به آن ایمان دارند، چون هنگامی که ائتلاف بین المللی ضد داعش در منطقه شکل گرفت، حضور ایران و روسیه هم به عنوان دو کشور اصلی در مبارزه با تروریسم در آن لازم بود، با وجود اینکه این ائتلاف در برهه کنونی تمایلی به مبارزه با تروریسم ندارد.

مشهدیه افزود:هنگامی که جمهوری اسلامی ایران و روسیه در راس قدرت‌های مبارزه با تروریسم باشند این مبارزه جدی خواهد شد.

وی تاکید کرد: مردم سوریه نیز از هر راه حلی که با بسته شدن راه‌ها به روی ورود تروریست‌ها به کشورشان همراه باشد، استقبال می‌کنند اما ما درباره جدیت و اعتبار کشورهای منطقه در کمک به مبارزه با تروریسم تردید داریم .

مقصود گفت: ملت سوریه مخالف تشکیل ائتلاف بین المللی با حضور عربستان در آن نیستند اما مشروط به اینکه در آینده همه آنهایی که در ریخته شدن خون شهروندان سوری سهیم بودند، مجازات شوند چون قضیه صرفا مبارزه با تروریسم نیست، بلکه همه آنهایی که این تروریست‌ها را به سوریه کشاندند و بهای کشتار، خرابی و به بار آمدن فجایع سوریه را دادند نیز باید مجازات شوند.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.