06 بهمن 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
یکشنبه, 22 شهریور 1394 ساعت 05:12

غرب با روسیه برای حل بحران سوریه همکاری کند

صدراعظم المان گفت آلمان و کشورهای اروپایی باید با همکاری آمریکا و روسیه راهکارهای لازم برای حل بحران سوریه را به کار گیرند.

به گزارش مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم، رویترز نوشت، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در بین مقامات کشورهای اروپایی گفت آلمان و این کشورها باید با همکاری آمریکا و روسیه راهکارهای لازم در حل بحران سوریه را به کار گیرند.

مرکل در نشست وزیران خارجه کشورهای آلمان، روسیه، فرانسه و اوکراین که برای حل بحران اوکراین در برلین گرد هم آمده اند این اظهارات را بیان کرد. در همین حال وزیر خارجه روسیه در این جلسه ضمن اعلام آمادگی کشورش برای همکاری با آمریکا در حل بحران سوریه، از برگزاری رزمایش ها در سواحل این کشور ابزار نگرانی کرد.

از سوی دیگر شبکه تلویزیونی دولتی سوریه از ارسال ۸۰ تن کمک های اولیه از طرف روسیه خبر داد. روسیه اعلام کرده در کنار این کمک ها تجهیزات نظامی نیز برای کمک به دولت سوریه علیه تروریست های داعش ارسال کرده است.

همچنین فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی از تک روی های روسیه در خاک سوریه انتقاد کرد و گفت: امیدواریم روسیه به جنگ داخلی در سوریه دامن نزند.

اشتاین مایر همچنین در یادداشتی که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرد، به توافق هسته ای ایران اشاره کرد که فرصت خوبی برای حل مشکلات سوریه فراهم آورده است. وی افزود: اکنون زمانی است که می توان از کمک ایران، عربستان و ترکیه برای حل بحران سوریه از طریق گفتگوهای مسالمت آمیز استفاده کرد.

گفتنی است باراک اوباما چند روز پیش از حضور نظامی روسیه در خاک سوریه ابراز نگرانی کرده بود. کشورهای غربی اعتقاد دارند کمک به بشار اسد از طرف روسیه موجب تقویت وی و کاهش انگیزه اسد برای مذاکره مستقیم با شورشیان می شود.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.