16 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
یکشنبه, 31 خرداد 1394 ساعت 06:52

نقش پول و لابی گری در تروریسم سازمانی

نوع تروریسم : سازمانی
موضوع : لابی گری
زمان وقوع : ۲۰۱۴
شرح ما وقع :
غول های بزرگ IT این روزها دیگر تنها تمرکزشان بر «سیلیکان ولی» سانفرانسیسکو نیست. آنها در «خیابان K» واشنگتن که محل کار بزرگ ترین لابیست های آمریکایی است، می گردند تا بهترین ها را برای ارتباط بهتر با مراکز قانون گذاری آمریکا در کنگره و کاخ سفید گلچین کنند. مقاله پولیتیکو را در این ارتباط بخوانید. سناتور جمهوری خواه، پورتمن از اوهایو می گوید که اینها به کسانی احتیاج دارند که زبان دنیای تکنولوژی را به زبان قانون گذاری آمریکایی ترجمه کنند. به همین دلیل هم هست که اگرچه یاهو و جی میل رقبای همدیگرند، اما در دنیای لابی گری منافع مشترک دارند.
اگر هم به سیستم لابی گری در آمریکا علاقه دارید کتاب So Damn Money منبع جالبی است. هرچند مقداری بزرگ نمایی دارد، اما شروع آن با داستان یکی از سوپر لابیست های آمریکایی در دوران جرج بوش پسر است به نام جک آبراموف و شرح می دهد که چطور او با تطمیع سرخ پوستان آمریکایی (Indians) از آنها پول های زیادی می گیرد تا قوانینی را به نفعشان در کنگره تصویب کند و در این میان با خیلی از سناتورها و نمایندگان مجلس از جمله رئیس مجلس نمایندگان، رابطه نزدیک هم دارد.
در عین حال داستان این رسوایی مالی بهانه فیلمی هم شده است به نام Casino Jack (+)که کوین اسپیسی نقش جک آبراموف را بازی می کند. در فیلم البته فاش شدن این رسوایی به لباس زیر خانمی گره می خورد که با شریک جک آبراموف رابطه داشت و البته نامزد او وقتی به این رابطه پی می برد، همه داستان را در اختیار واشنگتن پست و بعد هم پلیس فدرال آمریکا قرار می دهد.

قربانیان : مردم جهان سومی
مکان وقوع : واشنگتن
تروریست ها : کارتل های صهیونیستی

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.