18 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
یکشنبه, 31 خرداد 1394 ساعت 05:15

دولت کانادا ناقض حقوق اقلیتها

موضوع : دولت کانادا ناقض حقوق اقلیتها است.

نوع تروریسم : نژادی

شرح موضوع : کارشناس کانادایی گفت دولت کانادا ناقض حقوق اقلیتها است.به گزارش شبکه تلویزیونی پرس تی وی، جاشوا بلیکنی در گفتگو با این شبکه از شهر کالگرای کانادا گفت:« بومیان کانادایی در وضع بدی قرار دارند. این گروه اقلیت در کانادا که از آنها با نام ملت نخست یاد می شود حقوق برابر با دیگران ندارند. جیمز دانایا گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در این امور نیز درباره وضع این افراد هشدار داده است. اما دولت کانادا اجازه سفر این مقام سازمان ملل متحد را به کانادا نمی دهد تا از نزدیک وضع بومیان اصیل این کشور بررسی شود.

وی که نتوانسته است وارد کانادا شود حالا گزارش خود را منتشر کرده است که به روشنی گویای رویکرد دولت نومحافظه کار جدید کانادا است. در این گزارش تاکید شده است الگوهایی از نقض حقوق بشر در کانادا وجود دارد که به سطح بحران رسیده است. دیده بان حقوق بشر نیز گزارش مشابهی درباره وضع زنان بومیان کانادایی منتشر کرده است مبنی بر اینکه پلیس کانادا به آزار و اذیت جنسی این زنان و هتک حرمت و تجاوز به عنف به آنها مبادرت می کنند.

این گروه از بومیان کانادایی به شدت به دولت کانادا بی اعتماد هستند. در ماههای اخیر چندین نفر از زنان بومیان کانادایی ناپدید شده اند. اما دولت کانادا برای یافتن این زنان که از گروه آنایا هستند چه کاری انجام نمی دهد. این درحالی است که در قانون اساسی کانادا بر حقوق این گروه بومیان اصلی کشور تاکید شده است. سازمان ملل متحد نیز ناپدید شدن یا به قتل رسیدن زنان بومیان کانادایی را پدیده ای نگران کننده توصیف کرده است. در حال حاضر ششصد زن از بومیان کانادایی در فهرست زنان ناپدیدشده یا به قتل رسیده قرار دارند.»

وی در ادامه افزود:«دولت کانادا در کنترل شرکتهای بزرگ پولدار است که می خواهند حقوق اقلیتهای بومی این کشور را نقض کنند. این شرکتها به دنبال اجرای پروژه های توسعه ای خود هستند تا منفعت بیشتری به دست بیاورند.

این شرکتها به دنبال توسعه اقتصادی مدنظر خودشان هستند و دولت نیز حامی این شرکتها است. درست به همین علت است که به سرزمینهای متعلق به این افراد تجاوز می شود. دولت کانادا به شکایتهای بومیان اصیل کانادایی توجهی ندارد. بحران شدید حقوق بشری در کانادا علیه بومیان اصلی این کشور در جریان است.»

قربانیان : اقلیت های بومی کانادایی

منبع : پرس تی وی

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.