05 بهمن 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
شنبه, 17 مرداد 1394 ساعت 05:23

سازمان شبه نظامی تروریستی بلک واتر امریکا

مسؤل و بنیادگذار بلک واتر و ارتش مزدور مورد اعتماد دیک چینی و رامسفیلد ، آقای اریک پرینس است که یک مسیحی افراطی است و عظمت طلب . خانواده اریک پرینس از فعالین حزب جمهوری خواه آمریکاست که خدمات بی شائبۀ به دست راستی های افراطی کرده است . او هنوز 19 ساله بود که مبلغ 15 هزار دلار به کنگره ملی جمهوری خواهان اهدا کرد .

جرمی شاهیل شرح مفصلی از خانواده اریک پرینس میدهد و مسیر آنها را در بنیادگزاری بلک وار و رفت و آمد به کاخ سفید و رهبری ارتش مزدور به نمایش میگذارد .

پدر اریک پرینس مالک شرکت عظیم پرینس بود و با مرگ او حدود چهار هزار کارمند چشم به راه اریک پرینس بودند ، اما پرینس پسر ، مالک آینده بلک واتر در سال 1996 شرکت را فروخت .

Erik Prince, founder of the Blackwater security firm (recently renamed Xe), at the company's Virginia offices.

او به نظامیان پیوست ، به طور خصوصی در واقع ارتش مزدور بلک واتر پس از ارتش ، نیروی دریایی ، نیروی هوایی و تفنگداران رسمی آمریکا به عنوان ارتش پنجم خوانده میشود .

ماجرای 11 سپتامبر فرصت مناسبی بود که آینده درخشانی را برای بلک واتر ترسیم کرد . اریک پرینس در فاکس نیوز ظاهر شد و بلک واتر وارد میدان شد و به سود های نجومی دست یافت .

اساس کارش اجیر کردن نیروهای جوان به عنوان سرباز ، آموزش نظامی و نیز شستشوی مغزی دادن آنان بود. سپس یکی از افسران معروف سازمان جاسوسی امریکا « سیا » به نام جیمی اسمیت هم آماده گی خود را در پیوستن به ارتش مزدور بلک واتر و آموزش سربازان آن اعلام کرد . یکی از مهمترین و اساسی ترین عناصری که بلک واتر اعتبار و رسمیت بخشید نفر سوم سازمان جاسوسی آمریکا آقای کرونگارد بود که مدیر اجرایی سیا بوده است .

http://www.politicalfriendster.com/showPerson.php?id=6287&name=Howard-J-Krongard

به این ترتیب بود که ارتش بلک واتر سریع شکل گرفت و در موازات ارتش و زرادخانه آمریکا قرار داده شد . باند دیک چینی و رامسفلد که خواهان کوچک تر کردن دولت و خصوصی تر کردن همه خدمات هستند ، حالا نوبت به خصوصی کردن ارتش و سپردن قدرت به کنتراتچی های نظامی بود تا به دور از بروکراسی اداری و با حمایت مطلق واشنگتن و با مصؤنیت کامل وارد عملیات شوند .

ارتشی که ماموریتش فقط کشتار و ویرانگری و محافظت از منافع آمریکاست .به این ترتیب استخدام سربازان مزدور از چهار گوشه جهان شروع شد و در این میان لابی های اسراییلی نیز در شبکه جهانی اطلاعیه هایی برای استخدام میدادند.
این شرکت در تشریح خدمات خود متعهد می شود که توانایی دارد ده ها هزار نیروی نظامی امنیتی ورزیده را در بحرانی ترین و حساس ترین مناطق جنگی در سراسر جهان به کار گمارد. این شرکت در مجموعه آموزشی خود در کارولینای شمالی از امکانات گسترده یی برای آموزش نیروهای مزدور استفاده می کند. از جمله امکانات موجود در مجتمع آموزشی بلک واتر می توان به میدان های تیر سیار وسیع برای شلیک سلاح های قدرتمند و نیمه سنگین، ساختمان های شبیه سازی شده برای تمرین عملیات نجات گروگان و سنگرهای متعدد اشاره کرد. بنا به گفته برخی مقامات نظامی امریکا، مزدوران شرکت بلک واتر تا آن اندازه مجهز و مسلح هستند که تجهیزات شان را می توان با تجهیزات نیروی دریایی امریکا در پایگاه دریایی «آمفیبیوس» در نورث فالک مقایسه کرد. درگیری ها و بحران های دامنه دار در عراق و افغانستان این فرصت را برای مزدوران بلک واتر فراهم آورده است تا حضور پررنگ تری در صحنه های درگیری داشته باشند

اولين همکاري جدي شرکت بلک واتر با سيا در سال 2002 بود؛ زماني که قراردادي براي تامين امنيت مقر سيا در کابل توسط ماموران بلک واتر امضا شد.

با آغاز حمله آمریکا به عراق فرصت طلایی به بلک واتر رسید تا با تمام نیرو به عقد قراردادهای سودآور از جیب مردم عراق ، ارتش مزدور خود را وارد خیابان های بغداد و موصل نماید . ارتشی که نه زبان مردم عراق را میداند ، نه منطقه را میشناسد و نه با خوی و خصال و فرهنگ عربی آشناست و تنها هر موجود عربی را به عنوان عضوی از القاعده محسوب میدارد .

جرمی شاهیل نویسنده کتاب Blackwater Worldwide مینویسد که : تمام تلاش واشنگتن این بود که در عراق نیز پس از پیروزی سریع و سقوط صدام حسین دولت دست نشانده و لعبت گونه ای به مدل دولت حامد کرزی در افغانستان برپا کند و آن گاه تحت لوای این مترسک عراقی به تثبیت مقر های خود بپردازد و با تحکیم مواضع نظامی خویش کم کم منطقه را تحت کنترل خویش درآورد . و در این راستا بود که چهره عروسکی مورد اطمینان پل برمر و بعد گارنر به میان کشیده شد .

اما عملکرد افسران بلک واتر در ایجاد حمام خون از بی گناهان فلوجه و کشته شدن چهار نفر از این افسران ، مقاومت مردم عراق را سبب شد و در میان یک هرج و مرج گیچ کننده پل برمر ، عراق آزاد و سربلند را به آقای گارنر تحویل داد .

عراقی که همچنان در آتش میسوزد و نسیم دموکراسی نظامی و صف آرایی ارتش مزدور بلک واتر نفرت جمعی ملتی درمانده و کشوری ویران را به ارمغان آورده است .

طوری که پس از پنج سال جنگ شدید که طولانی تر از جنگ دوم جهانی است ، هنوز دیپلمات های آمریکایی باید ستون های از افسران مسلح نظامی اسکورت کنند . کسانی که قرار است برای مردم ، آزادی ، دموکراسی و حق شهروندی و بالاتر از همه صلح را رقم بزنند ، اینک از مردم گریزانند .

روزنامه نيويورک تايمز در سرمقاله ای نوشت براساس اعلام مقامهاي دولتي و کارکنان فعلي و سابق شرکت بلک واتر، اينشرکت با استفاده از يگاني مخفي در مقر اصلي خود در کاروليناي شمالي، نقش مهمي را درمهمترين برنامه ضد تروريسم دولت واشنگتن بر عهده گرفته که از آن جمله مي توان بهاستفاده از هواپيماهاي بدون سرنشين براي کشتن رهبران القاعده در پاکستان اشارهکرد.
عملياتهاي اين يگان در پايگاه‌ هاي مخفي در پاکستان و افغانستان انجام مي شود ؛ جايي که ماموران اين شرکت موشک هاي «هل ‌فاير» و بمبهاي هدايت شونده را بر هواپيماهاي بدون سرنشين سوار مي کنند

Prince in the tactical-operations center at a company base in Kabul

Blackwater outpost near the Pakistan border, used for training Afghan police

به گفته مقامهاي آگاه، حفظ امنيت اين پايگاه ها نيز بر عهدهنيروهاي بلک واتر است.

نقش شرکت بلک واتر درماموريت هواپيماهاي بدون سرنشين اين موضوع را نشان مي ‌دهد که سازمان اطلاعات مرکزيآمريکا (سيا) اکنون تا چه حد به پيمانکاران براي به اجرا درآوردن برخي از مهمترينماموريتهاي اين سازمان وابسته است.
علاوه بر آن، اين گزارش مشخص مي کند که شرکت بلک واتر که هماکنون با عنوان"Xe"شناخته مي ‌شود، فعاليتهاي خود را از سر گرفته است.
نيويورک تايمز گزارش مي دهد که سيا در سال 2004 ماموران شرکتبلک ‌واتر را به عنوان بخشي از يک برنامه مخفيانه براي شناسايي و ترور عوامل ارشدالقاعده استخدام کرده بود.
اين در حالي است که مقامهاي فعلي و سابق اين شرکت جزئياتبيشتري درباره همکاري بلک واتر با اين عمليات افشا کردند.
اين مقامها خاطرنشان کردند که سيا، عوامل بلک واتر را با «حکم قتل» به محل سران القاعده اعزام نمي‌ کرد، بلکه به جاي آن به اين پيمانکاران دستورمي ‌داد تا شروع به جمع‌ آوري اطلاعات درباره محل اختفاي سران القاعده کنند که بهدنبال آن ماموريتهاي شناسايي انجام مي شد.

Prince at a Kandahar airfield

يکي از اين مقامها گفت: هر عملياتي که قرار بود با هدف کشتنيا دستگيري سران شبه نظاميان انجام شود، بايد توسط مدير سيا تاييد مي ‌شد و کاخسفيد نيز پيش از انجام آن بايد در جريان قرار مي ‌گرفت اما با روي کار آمدن لئونپانتا مدير جديد سيا، اين برنامه لغو شد و کنگره در جريان اين موضوع قرارگرفت.
همکاري شرکت بلک واتر و سيا پيشتر به طور گسترده‌ اي مخفيبوده است. اين در حالي است که همکاري اين شرکت با وزارت امور خارجه آمريکا برايتامين امنيت دپيلماتهاي آمريکايي در عراق بحث برانگيز بوده است.
تا کنون اتهامهای متعددی در رابطه با فعالیت بلک واتر وارد شده است از جمله قاچاق سلاح، پولشويي و سوء استفاده جنسي از دختران عراقي قاچاق مواد مخدر
كارمندان بلك واتر، در اعتراف‌هاي خود در برابر دادگاه فدرال آمريكا اذعان كرده‌اند كه اعضاي اين شركت از دختران عراقي كه هنوز به سن بلوغ نرسيده بودند، سوء استفاده جنسي كرده‌اند.
دادگاه فدرال آمريكا حكم تبرئه پنج تن از اعضاي بلك واتر كه به كشتن 17 شهروند عراقي در سال 2007 متهم بودند صادر نمود
"قاضي حسين احمد " رهبر سابق جماعت اسلامي پاكستان تأكيد كرده كه سازمان تروريستي آمريكا موسوم به "بلك واتر " عامل هرجو مرج و گسترش تروريسم و افراط گرايي در پاكستان است.

رهبر سابق جماعت اسلامي سياست داخلي وخارجي اين كشور را به شدت مورد انتقاد قرار داده و خاطرنشان كرده تا وقتي كه آمريكا در منطقه حضور دارد،امنيت و صلح در پاكستان برقرار نخواهد شد.

خواندن مطالب زیر نیز جالب است:

DAILY MAIL: BLACKWATER, US MILITARY WORKING FOR TALIBAN DRUG LORDS

The Secret US War in Pakistan
Connection between Blackwater USA and Donald Rumsfeld

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.