01 فروردين 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی

وزیر خارجه روسیه گفت: ما در مورد سرنوشت اسد با طرف عربستانی اختلاف داریم.

وزیر کشور مغرب با اشاره به کشته شدن 300 نفر از شهروندان این کشور که در میان گروه‌های تروریستی سوریه و عراق حضور داشتند از انهدام 30 شبکه تروریستی در این کشور خبر داد.

بنابر گزارش آمریکایی های، محسن الفضلی رهبر کویتی گروه موسوم به خراسان که یک شاخه القاعده در سوریه است در حمله هوایی آمریکا کشته شده است.

مقامات نظامی عراق از فروپاشی گروه تروریستی داعش و سرخورده شدن اعضای آن در استان الانبار با توجه به ادامه عملیات بزرگ نیروهای داوطلب مردمی و امنیتی برای پاکسازی این استان خبر دادند.

گلوبال ریسرچ دختر رئیس‌جمهور ترکیه را به ارتباط با گروه‌های افراطی و تروریستی در سوریه و عراق متهم کرد.

یک عضو کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق روز یکشنبه از سازمان های بین المللی خواست ، برای ثبت جنایات سازمان یافته و طائفی داعش علیه شیعیان قطعنامه ای بین المللی صادر کرده و مقدمات تشکیل یک دادگاه بین المللی را به خاطر جنایت جنگی و کشتار جمعی، مهیا کنند.

به گزارش مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم، میسر علی عبدالله الجبوري ملقب به القحطاني از اهالی روستای هزاره در جنوب موصل است.پدرش از متعصبان وهابی موصل بود.در پی أشغال العراق توسط آمریکا وارد گروه فداییان صدام شد و در عملیات و تخریب سرکت داشته و چندین سال در زندانهای آمریکا در عراق بسر برده است.

در سال 2010 پس از آزادی از زندان بخ  محمد الجولانی بنیانگذار جبهه النصره در سوریه پیوست تا او را در تسکیل این گروه همراهی کند.القحطانی  بعنوان مسوول دوم این گروه مطرح شد.

وی مسوولیت مالی و اقتصادی گروه و امیر استان های نفت خیز شرق سوریه را عهده دار گردید.اگردید.القحطانی بشدت ضد داعش بوده و در افزایش گسل بین ابوبکر البغدادي و ابومحمد الجولانی نقش آفرین بود.

القحطانی در تابستان سال 1393 در پی شکست های پی در پی جبهه النصره از سمت خود عزل و سامی العربدة جایگزین او شد.

در گزارش حاضر تلاش شده است برخی قرائن و شواهد رسانه‌ای که از ظهور داعش در افغانستان حکایت دارد ؛با ذکر منبع و به ترتیب تاریخ وقوع در دهه اول تیرماه گرد آوری شود.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه مدتی پیش خاقان ویدان، حافظ اسرار خود و دولتش را که رئیس سازمان اطلاعات ترکیه است و به جعبه سیاه اردوغان شهرت دارد، فراخواند. اردوغان به وی دستور داد تمام امکانات لازم را برای انتقال مخالفان مسلح حکومت سوریه (کسانی که آنها را مخالفان میانه‌رو می‌نامند) از نقاط مرزی ترکیه به خاک سوریه فراهم کند.

یک رسانه عراقی با اشاره به دستاوردهای گسترده نیروهای مردمی از این نیروها به مثابه دوایی که بیماری داعش در این کشور را از بین می برد، یاد کرد است.

صفحه1 از2
تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.