26 مهر 1400
مرکز رصد تروریست حقیقی

به گزارش مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم، میسر علی عبدالله الجبوري ملقب به القحطاني از اهالی روستای هزاره در جنوب موصل است.پدرش از متعصبان وهابی موصل بود.در پی أشغال العراق توسط آمریکا وارد گروه فداییان صدام شد و در عملیات و تخریب سرکت داشته و چندین سال در زندانهای آمریکا در عراق بسر برده است.

در سال 2010 پس از آزادی از زندان بخ  محمد الجولانی بنیانگذار جبهه النصره در سوریه پیوست تا او را در تسکیل این گروه همراهی کند.القحطانی  بعنوان مسوول دوم این گروه مطرح شد.

وی مسوولیت مالی و اقتصادی گروه و امیر استان های نفت خیز شرق سوریه را عهده دار گردید.اگردید.القحطانی بشدت ضد داعش بوده و در افزایش گسل بین ابوبکر البغدادي و ابومحمد الجولانی نقش آفرین بود.

القحطانی در تابستان سال 1393 در پی شکست های پی در پی جبهه النصره از سمت خود عزل و سامی العربدة جایگزین او شد.

به گزارش مرکز بین المللی حمایت از قربانیان تروریسم،هسته های اولیه شاخه القاعده در سوریه در بهار سال 1390 شکل گرفت،عکلیات انتحاری علیه دو مرکز امنیتی در دمشق(اواخر پاییز 1390) جرقه های اعلام موجودیت این گروه بود و نهایتا چهارم تیرماه 1391 رسما در سوریه اعلام موجودیت کرد.

رئیس این گروهک تروریستی عضو سابق اخوان سوریه و از رهبران الطلیعه الجهادیه است که در جنگ افغانستان علیه ارتش شوروی همرزم عبدالله عزام و بن لادن بوده و در مراکز جهادی،یکی از ایدئولوگ های سلفیه جهادی است.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.