18 آذر 1398
مرکز رصد تروریست حقیقی
خطا
 • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 524
سه شنبه, 09 تیر 1394 ساعت 09:31

لزوم حضور نیروهای مردمی عراق برای مبارزه با داعش

یک رسانه عراقی با اشاره به دستاوردهای گسترده نیروهای مردمی از این نیروها به مثابه دوایی که بیماری داعش در این کشور را از بین می برد، یاد کرد است.

حمزه الحلو البیضانی در مطلبی در پایگاه صوت العراق درباره نیروهای مردمی عراق نوشته است: نیروی مردمی به یک ضرورت واجب پس از نتایج درخشانی که کسب کرده اند، تبدیل شده است.مرجعیت بدون بررسی، فتوای جهاد کفایی را صادر نکرد بلکه این فتوا از همه جوانب بررسی شده و حساب شده بود و امروز شاهد نتایج مثبت این فتوا هستیم.

این فتوا در شرایطی صادر شد که عراق در بحران کامل به سر می برد و این فتوا سبب شد که دولت مجددا جان بگیرد و بر اوضاع مسلط شود.این فتوا در شرایطی صادر شد که استان های مهم عراق به اشغال داعش درآمده بودند و روحیه نظامیان به پایین ترین حد خود رسیده بود.

پس از خیانت هایی که صورت گرفت و عقب نشینی های نظامیان، فقط افراد مخلص و وطن پرست باقی ماندند.در این شرایط بحرانی نگاه ها به مرجعیت دوخته شده بود تا دیدگاه ایشان را ببینند و مرجعیت نیز فتوای تاریخی خود را صادر کرد تا معادله را برهم بزند و مناطق تحت اشغال داعش را به مناطق آزاد شده تبدیل کند.بسیاری بر این گمان بودند که این نیروهای مردمی که بر اساس فتوای مرجعیت شکل گرفتند توفیقی به دست نخواهند آورد اما نیروهای مردمی به این شهرها تحت اشغال تکفیری ها وارد شدند و داعشی را بیرون کردند.

دستاوردهای بی شماری برای نیروهای مردمی در عراق ثبت شده است از دیالی گرفته تا شهرهای دیگر.دیالی در واقع به مثابه باتلاق تروریسم بود و در آن ابوعمر البغدادی و الزرقاوی کشته شده بودند.نیروهای مردمی، دیالی را شهر به شهر و منطقه به منطقه آزاد کردند تا این استان به طور کامل پاکسازی شود.این در حالی بود که دیالی وضعیت جغرافیایی خاصی داشت و انبوه درختان نخل و دیگر پوشش های گیاهی عملیات در این استان را با دشواری بسیار همراه می کرد.اما نیروهای مردمی آن را پاکسازی کردند.

نیروهای مردمی جرف الصخر در شمال بابل که به مثابه کاردی در پشت بغداد پایتخت عراق و مرکز دولت، بابل به ویژه شهر استراتژیک حله و کربلای مقدس بود را آزاد کردند. نیروهای مردمی در حالی موفق به بیرون کردن تروریست ها از جرف الصخر شدند که آمریکایی ها قبلا نتوانسته بودند وارد آن شوند و در آستانه آن مانده بودند.هر رزمنده ای و هر گروهی نقش خود را ایفا کرد و تروریست ها را با وجود به کارگیری همه شیوه ها و ابزارها بیرون کردند.

در تکریت شرایط خاص حاکم بود زیرا این استان مرکز ثقل داعش-بعثی صدام بود و برای آنها اهمیت ویژه ای داشت.نیروهای مردمی برای انتقام گیری از برادران کشته شده خود در اسپایکر این شهر را محاصره کردند و با وجود حمایت بی دریغی که همپیمانان داعش از آنها کردند اما نیروهای مردمی وارد آن شدند و آن را آزاد کردند.

نیروهای مردمی به سوی بیجی که داعش قصد داشت از آن به عنوان یک منطقه ویژه از نظر اقتصادی بهره برداری کند رفتند و محاصره این شهر را شکستند و آن را آزاد کردند(یادآور می شود که منابع وابسته به نیروهای مردمی روز گذشته از آزاد سازی کامل بیجی از لوث داعش و استقرار نیروهای مردمی و امنیتی در خیابان اصلی این شهر خبر دادند.این منابع از تلاش برای آزاد سازی کامل پالایشگاه بیجی طی روزهای آتی خبر داده اند..منطقه بیجی در 40 کیلومتری شمال تکریت که تاکنون میان نیروهای عراقی و داعش چندین بار رد و بدل شده، طی هفته گذشته شاهد درگیری‌های شدید نیروهای امنیتی و مردمی با تکفیری‌ها بود که در نهایت 95 درصد آن در سوم تیر کاملا آزاد شد.شهر بیجی در استان «صلاح‌الدین» و در فاصله 210 کیلومتری شمال بغداد قرار دارد و در مسیر جاده منتهی به شهر موصل واقع است. بزرگترین پالایشگاه نفت عراق در این شهر قرار دارد که از زمان مقاومت نیروهای گردان طلایی ارتش عراق در مقابل داعش برای چندین ماه متوالی به پالایشگاه «الصمود» (پایداری) معروف شده است).

وی در پایان می نویسد: نیروهای مردمی در هر نقطه ای در کمین داعش هستند و همه آنچه داعشی ها در بیجی برنامه ریزی کرده بودند نقش بر آب کردند و فقط تعداد شهرهای کمی در اشغال داعش است که از آن جمله موصل است که دوای آن در دست نیروهای مردمی است تا بیماری داعش را از بین ببرند و همه مناطق را از آنها پاکسازی کنند.

تمامی حقوق این پایگاه، نزد دیده بان مبارزه با تروریسم محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

آگاهی از آخرین اخبار رصد شده

تماس با ما
 1. نـــام
  لطفا اجازه دهید نامتان را بدانیم.
 2. ایمیل
  Please let us know your email address.
 3. پیام(*)
  پیام مورد نظرتان را وارد کنید.
 4. کدامنیت(*)
  کدامنیت
    مجددکد امنیتی را اشتباه وارد نموده اید.